Artikkel3

Kristina Pashkevicius

5.- 7. septembril 2014 toimus Soomes Baltimereäärsete Ökokogukondade Võrgustiku- BEN kokkutulek. Esindatud olid Poola, Leedu, Taani, Rootsi, Valgevene, Läti, Venemaa, Soome ja Eesti. Eestit esindasid Liina Järviste, kes on ka BEN juhatuse esinanine ja Kristina Paškevicius, kes on Eesti Ökokogukondade Ühenduse juhatuse liige. Kokkusaamine toimus Koroinenis, see on üks ökokogukond Turu linna külje all. Samal ajal BENi kokkutulekuga toimusid Koronenis ka Soome enda ühenduse koosolek ja "Sustainable life-style and urban food production" event, kus tulid kokku mitmed mahetalunikud, käsitöömeistrid, seeneteadlased, filosoofid ja pakkusid erinevaid töötubasid, loenguid, müüsid oma kaupa. Külastajateks olid enamasti huvilisd Turust.

BEN koosolekul arutati võrgustiku edasisi arenguid, koostöövõimalusi, rahastust. Huvitav oli Taanlaste Transition Island projekt, kus pea kogu Fejo saar on liikumisega ühinenud. Plaanime teha järgmise BEN koosoleku just seal Fejo saarel 10.- 16. mai, mil seal toimub Transition Island ettevõtmist tutvustav festival.

Arutati veel BEN kodulehe valmimisega seonduvat ja ka laiemalt suhtlus- ja kokkupuute võimalusi, arenguid. Mõttevahetused olid intensiivsed ja ettepanekuid, plaane, projekte sai järgmiseks tegevusaastaks vägagi huvitavaid, sisukaid.

Külastasime ka Livonsaari Ökoküla, kus tutvusime küla ülesehitusega tema erinevates aspektides, see oli väga väärtuslik, praktiliselt vajalik külaskäik, et näha reaalselt eksisteeriva ökoküla igapäevast elu-olu. 

Vaata veel pilte SIIT