Gaia Haridus

Eesti Ökokogukondade Ühenduse üheks tegevuseks on ka rahvusvahelise Gaia hariduskava tutvustamine ja rakendamine Eestis.

Gaia Haridus (Gaia Education) on loodud Rahvusvahelise Ökokülade Ühenduse (Global Ecovillage Network) poolt 2005. aastal ning kuulub ametliku koostööpartnerina ÜRO jätkusuutliku arengu hariduskava (UNDESD) juurde. Alates 2006. aastast on Gaia Haridust edukalt rakendatud 5 kontinendil ning 34 riigis. Gaia hariduskava on jagatud neljaks suureks valdkonnaks: maailmavaateline, majanduslik, ökoloogiline ja sotsiaalne. Kõik neli valdkonda jagunevad omakorda väiksemateks mooduliteks, mis kokku moodustavad tervikliku kogemustele baseeruva õpetuse, et toetada kestlikku eluviisi meie planeedil. Võtmesõnadeks on tasakaalustatud areng, sujuv koostöö ning teadlike valikute tegemine. Rohkem infot: www.gaiaeducation.net ja www.gaiaharidus.ee

2011. aastal viisime läbi esimese kuuajalise baaskoolituse Eestis eesmärgiga koolitada välja kohalikke Gaia Hariduse eestvedajaid. Oleme oma teadmisi edasi andnud Rocca al Mare Koolis valikkursustena ning koosöös Eesti Vabaharidusliiduga täiskasvanute täiendkoolitustena.

Loe Gaia Haridusest lähemalt Bioneer.ee-st artiklitest:
・    Gaia Haridus - kellele ja milleks siin
・    Gaia Haridus aitab teha teadlikumaid valikuid siin