Mais koguneb Eestis rahvusvahelise SCIPP projekti meeskond

Selle aasta 24.- 28. mail toimub Eestis, Mõisamaa Ökokeskuses rahvusvahese ökokülade võrgustiku GEN Europe rahvuslike võrgustike koostööprojekti SCIPP kohtumine.

Kaks aastat kestnud Euroopa ökokülade rahvuslike võrgustike koostööprojekt SCIPP- “Sustainable Community Incubator Partnership Program” hakkab läbi saama ja töörühma viimane kohtumine toimub Mõisamaa ökokeskuses.

Tegemist on kaks aastat väldanud ja Euroopa Liidu Erasmus+ poolt toetatud projektiga, mille eesmärk oli ökokülade kogemuse baasil välja töötada grupitehnikate ja -praktikate pakett, mida saavad kasutada kogukondlikud algatused, erinevad projektid, ettevõtted ja mittetulunduslikud algatused, et olla jätkusuutlikud. Programm hõlmab ka praktilisi näiteid juba toimivatest kogukondadest. Läbi kohtumiste ja uurimistöö kaardistatud materjal avalikustatakse septembris ja saab olema kättesaadav veebikeskkonnas.

Programmi loojad on aastatepikkuse kogemusega täiskasvanuhariduse koolitajad, kellel on ka kogukondade loomise ja grupiprotsesside juhtimise kogemus.

Töörühma kuulub 21 esindajat üheksast erinevast Euroopa riigist ja rahvuslikust võrgustikust. Eesti kohtumisel antakse projektile viimane lihv ja tehakse kokkuvõtteid.

Projekti eestipoolsed esindajad on Toomas Trapido ja Kristina Paškevicius. 

Projekt oli osa EL projektist "Erasmus+ Key action 2, Cooperation for innovation and exchange of good practices."