Euroopa ökokülade konverents 2017 Ӓngsbackas, Rootsis

Üleilmse Global Ecovillage Network (GEN) võrgustiku Euroopa haru kuulutas välja tänavuse konverentsi "Luues homset täna: solidaarsus, jätkusuutlikkus ja lootus,”  mis toimub 16.-20. juulini Ängsbackas, Rootsis. Igal suvel toimuv sündmus toob üle Euroopa kokku sajad inimesed ja nende toetajad teadlikest kogukondadest ning leiab tänavu aset juba 21. korda.

Konverents pakub kõnelejaid, väljapanekuid, töötubasid ja inspireerivat kohtumispaika. Meie ökoloogilise ja poliitilise tuleviku osas olulisel ajastul kutsub GEN Euroopa nõukogu president Robert Hall osalejaid kohale tulema ja suhtlema nendega, kes viivad Euroopas muutusi ellu rohujuure tasandil. “Liitu meiega, et õppida, kuidas suurendada oma õnnelikkust ning tegutseda samal ajal kogu planeedi ja inimkonna suuremaks hüvanguks,” ütles Hall.

GEN ühendab ökokülasid ja teadlikke kogukondi, mis integreerivad terviklikult kestlikke ökoloogilisi, majanduslikke, sotsiaalseid ja kultuurilisi lahendusi ning loovad elukeskkonda taastavaid mudeleid. GEN Europe ühendab, säilitab ja levitab ökokülade ja kogukondade poolt tehtavat tööd kogu Euroopas.

Tänavuse konverentsi teemad solidaarsus, jätkusuutlikkus ja lootus. Toimuvad erinevad töötoad ja tegevused, peaesinejad on Charles Eisenstein ja Helena Norberg-Hodge. Eisenstein kirjeldab ennast mittekasvu ehk tasaarengu aktivistina. Ta on rahvusvaheliselt tunnustatud raamatute Sacred Economics ja The More Beautiful World Our Hearts Know is Possible autor. Viimast on Publisher’s Weekly kirjeldanud kui “revolutsioonilist ning interaktiivset raamatut, mis inspireerib lugejat väljuma tavamõtlemise raamidest”. Eisensteini on nimetatud “üheks meie aja suurmõtlejaks”.

Helena Norberg-Hodge on "uue majanduse" liikumise pioneer. Ta on enam kui kolmkümmend aastat edendanud isiklikku, sotsiaalset ja ökoloogilist heaolu puudutavat majandust. Norberg-Hodge on filmitegija ja autor ning juhib organisatsiooni Local Futures, mis toetab süsteemseid muutusi globaalmajanduselt lokaalsele üleminekul. 2011. aastal tootis ja kaaslavastas ta auhinnatud filmi The Economics of Happiness.

Igasuvisel konverentsil tutvustab säästva tehnoloogia väljapanek kogukondade liikmete leidlikkust. Muuhulgas esitletakse seal erinevates Euroopa kogukondades loodud kestlikke tehnoloogiaid nagu päikeseahjud, termo-kompostil põhinevad küttesüsteemid ja veepuhastid.

Viiepäevasel sündmusel osalejaid ootab ees peresõbralik, uimastite- ja alkoholivaba kogemus, kus on võimalus valida endale huvipakkuv tegevus. Olemas on heakorrastatud laagripaik, menüü põhineb taimetoidul. "Kaunim maailm ON võimalik ja osakest sellest saab kogeda Ӓngsbacka konverentsil," kutsub Ewa Jacobsson huvilisi Ӓngsbackasse.

Eesti kontakt: Kristina Paškevicius +372 5205255

Info konverentsi kohta: http://www.angsbacka.se/GEN

Facebooki sündmus: https://www.facebook.com/events/1334767663264375/

Üldküsimused: conference@gen-europe.org

Ülemaailmne ökokogukondade võrgustik GEN

20 aastat tagasi asutatud GEN esindab viielt kontinendilt enam kui sadat riiki. GEN-Europe võrgustik omakorda ühendab, säilitab ja levitab ökokülade ning kogukondade tööd Euroopas, pakkudes liikmetele nõustamist ja koordineerimist. Samuti  toetab organisatsioon lõimiva koostöö projekte, sealhulgas rahvusvahelist noorsoovahetuse programmi, kogukonna poolt rahastatud sundrännet leevendavat projekti ning kliimamuutuste teadvustamist rohujuure tasandil. Koos teiste mandritevahelise võrgustikega on GEN-Europe Brüsselis esindatud ECOLISE katusorganisatsiooni juures; samuti on sel kümne aasta kestel ÜRO haridusmaterjalide loomise juures nõuandev staatus.

www.gen-europe.org

Ängsbacka

Ängsbacka asub Rootsis Karlstadi lähistel ning on oluline kohtumispaik inimestele, kes soovivad elada teadlikumat elu, elada südamest ja hoolitseda meie planeedi eest. Alates 1997. aastast on tuhanded inimesed saanud Ängsbacka seminaridel, festivalidel ja külastustel nautida sooja, avatud ja armastavat õhkkonda. Ängsbacka on GEN-Europe täisliige alates 2016. aastast.

www.angsbacka.se