GEN liblikas alustas teekonda Eesti poole

4-8. juulil 2016 Hispaanias Arterra kogukonnas toimunud GEN Europe ( Global Ecovillage Network ) konverents tõi kokku üle 200. ökokogukondade liikumise aktivisti 34. erinevast riigist. Seekordse konverentsi peateemaks oli “ 20 aastat ökokülade  ja –kogukondade koostööd jätkusuutliku maailma nimel”. Tutvustatimitmeid jätkusuutlikke tehnoloogiaid alates päikese-, tuule- ja hüdroenergiate kasutamisest ning näidati, kuidas toidujäätmetest biogaasi teha. Üheks populaarsemaks esinejaks oli John Croft Austraaliast, kes innustas oma Dragon Dreaming töötoas inimesi suuremalt unistama ja oma unistusi ellu viima. Head eeskuju näitas Prantsusmaal asutatud liikumine Colibris, mis mobiliseerib inimesi ehitama üles uut tüüpi humaanset, ökoloogiliselt ja sotsiaalselt tasakaalus ühiskonda.

 Eesti esindajate peamiseks eesmärgiks oli tutvustada 2018. aasta suvel esmakordselt Eestis toimuva GEN konverentsi “ Teadlike kogukondade tarkus” ettevalmistust, rääkida Eesti Vabariigi 100.  sünnipäevaga seonduvast, talletada teadmisi ja kogemusi konverentsi korralduseks, luua uusi sõprussidemeid ja esitada kutse Eestisse kogu GEN organisatsioonile. Sooja vastuvõtu osaliseks sai Eesti delegatsiooni esitlus ja videoklipp GEN liblikalennust Eestisse, mispeale kõlasid hüüded “Estonia is very much calling!” Rohkem infot leiab GEN Europe 2018  konverentsi facebook lehelt.

 Hispaanias esindusega kaasas käinud filmiprodutsent Riina Hein salvestas hulgaliselt intervjuusid GENi asutajate ja võtmeisikutega, millest on kavas lähiajal teha ökoliikumist laiemalt tutvustavaid videoklippe ning dokumentaalfilm ökokogukondade elust ja GEN 2018 konverentsi ettevalmistusest.

 

Tere tulemast kaaslooma jätkusuutlikku elumudelit Eestis!

Toivo Aalja

Eesti Ökokogukondade Ühendus, GEN 2018 konverentsi initsiaator

 

www.kogukonnad.ee

www.lilleoru.ee

www.gen-europe.org

 

Eesti delegaatide sõitu GEN konverentsile  Hispaanias toetas KÜSK